O společnosti

Podpora talentů

S nadšením

Peiselerův gen, naše ustavičná snaha o perfekcionismus a co největší užitnou hodnotu, výkonnost a preciznost našich výrobků, se táhne jako červená niť dlouhou historií naší firmy. Pro 200 zaměstnankyň a zaměstnanců firmy Peiseler to představuje hnací motor pro tu největší motivaci. S nadšením využíváme naše rozličné talenty, poznatky a zkušenosti v týmové práci. Radost ze společné tvořivé práce je naším největším faktorem úspěchu

Se zaujetím

Vynálezy a inovace jsou nejstarší hnací silou lidstva. Tuto výzvu denně přijímají také lidé ve firmě Peiseler, jejichž zaujetí pro techniku je hnacím motorem pro hledání nových řešení.

S pocitem sounáležitosti

Již od chvíle založení firmy Peiseler v roce 1819 jsme se soustřeďovali na technologický pokrok. Proto firma vždy patřila mezi vedoucí inovátory sériových a zvláštních konstrukcí dělicích přístrojů. Stanovili jsme si povinnost soustřeďovat se na požadavky výroby a toto předsevzetí neustále plníme.

Naše pracoviště

Title

 

Pracoviště Peiseler Remscheid

Title

 

Pracoviště Peiseler Morbach

Title

 

Pracoviště Peiseler Grand Rapids, MI

Tradice od roku 1819

Historie

Firma Peiseler byla založena v roce 1819 v nynějším sídle firmy ve městě Remscheid jako manufaktura na výrobu pilníků a rašplí. Společnost si rychle pořídila vodní kolo; Morsbach dodnes ještě protéká pod areálem závodu. Pokrok si vyžádal aplikaci parního stroje s výkonem tehdy úctyhodných 180 koňských sil; stojací hodiny z prostoru stroje jsou dnes umístěny ve vstupním prostoru podniku.

Výsledkem vlastního „hraní si“ bylo sestrojení čistě mechanických strojů na výrobu pilníků, které byly roku 1906 exportovány do Jižní Ameriky.

Ve třicátých letech minulého století byla ve firmě zkonstruována a vyrobena měřicí zařízení a měřicí nástroje, které byly po válce dodávány ve formě měřidel automobilovému průmyslu.

V roce 1942 firma Peiseler vyrobila první přesné dělicí stoly, automatizované kruhové stoly a dělicí přístroje.

V padesátých letech následoval první program hydraulického upínání.

Výrobní podnik v Morbachu, který leží 50 km východně od Trieru, byl založen v roce 1966 a je neustále rozšiřován. V Morbachu je také centrální výukové dílenské pracoviště, v němž jsou vzděláváni průmysloví mechanici všech oborů.

V roce 1997 byl firmou Peiseler na trhu představen první přímo poháněný kruhový stůl a obraceč, roku 2001 pak první přímo poháněné zařízení pro natáčení ve dvou osách.

Title